Kije

KIJE BIEGOWE
 Od kilku sezonów biegam na kijach marki EXEL i jestem z nich bardzo zadowolony. Uważam, że są  to najlepsze kije na rynku i dlatego postanowiłem wprowadzić je na polski rynek i rozpocząłem ich sprzedaż w moim sklepie. Firma EXEL to Fińska firma produkująca kije do narciarstwa biegowego z wieloletnim doświadczeniem, znana głównie na rynku skandynawskim. Ostatnio zdobywa zwolenników także w innych częściach Europy i świata. Ambasadorami tej marki są między innymi: Ole Einar Björndalen NOR , Iivo Niskanen FIN, Andrew Young GB, Francesco De Fabiani ITA, Darya Domracheva BLR (biathlon), Anastasia Kuzmina SVK (biathlon), Kerttu Niskanen FIN, Elizabeth Stephen USA, Petra Novakova CZE. 
Firma EXEL jest czołową marką na rynku Nordic Walking i zwolennikom tej aktywności nie muszę tej marki szerzej przedstawiać.
 Ostatnio Exel wprowadził rewolucyjne rozwiązanie na skalę światową - wygiętę kije z serii Curver . Wygięcie kijów sprawia, że mamy inny kąt miedzy kijem, a podłożem ( bardziej ostry ), co sprawia, że nasza sylwetka jest bardziej wyprostowana, nadgarstki mniej wygięte ( mniej się męczą ), a siła odepchnięcia jest znacznie większa od tradycyjnego kija. Fachowcy twierdzą, że siła pchania jest o 20 % większa. Poniżej film ilustrujący pracę kija wygiętego.Tego typu kije można u nas przetestować i oczywiście kupić. Poniżej zaprezentuję Państwu kolekcję kijów do narciarstwa biegowego marki EXEL.


Kije fińskiej marki EXEL                                       Kije Karhu

 

 

 

Firma Karhu  przestała produkować kije, ale mogę zaproponować Państwu wyprzedaż ostatnich sztuk po atrakcyjnej cenie , najwyższy model zawiera 60 % carbonu, następny zawiera 30 %.  Pozostałe kije są wykonane z włókna szklanego.

UNICA 60 % carbonu.
Kij z rękawiczką, korkowa rękojeść. CENA 250 PLN teraz 200 PLN

EAGLE włókno szklane.
  Kij z rękawiczką, plastikowa rękojeść.CENA 120 PLN teraz 100 PLN