Kije

KIJE BIEGOWE
 Od kilku sezonów biegam na kijach marki EXEL i jestem z nich bardzo zadowolony. Uważam, że są  to najlepsze kije na rynku i dlatego postanowiłem wprowadzić je na polski rynek i rozpocząłem ich sprzedaż w moim sklepie. Firma EXEL to Fińska firma produkująca kije do narciarstwa biegowego z wieloletnim doświadczeniem, znana głównie na rynku skandynawskim. Ostatnio zdobywa zwolenników także w innych częściach Europy i świata. Ambasadorami tej marki są między innymi: Ole Einar Björndalen NOR , Iivo Niskanen FIN, Andrew Young GB, Francesco De Fabiani ITA, Darya Domracheva BLR (biathlon), Anastasia Kuzmina SVK (biathlon), Kerttu Niskanen FIN, Elizabeth Stephen USA, Petra Novakova CZE. 
Firma EXEL jest czołową marką na rynku Nordic Walking i zwolennikom tej aktywności nie muszę tej marki szerzej przedstawiać.
 Ostatnio Exel wprowadził rewolucyjne rozwiązanie na skalę światową - wygiętę kije z serii Curver . Wygięcie kijów sprawia, że mamy inny kąt miedzy kijem, a podłożem ( bardziej ostry ), co sprawia, że nasza sylwetka jest bardziej wyprostowana, nadgarstki mniej wygięte ( mniej się męczą ), a siła odepchnięcia jest znacznie większa od tradycyjnego kija. Fachowcy twierdzą, że siła pchania jest o 20 % większa. Poniżej film ilustrujący pracę kija wygiętego.
Tego typu kije można u nas przetestować i oczywiście kupić. Poniżej zaprezentuję Państwu kolekcję kijów do narciarstwa biegowego marki EXEL.


Kije fińskiej marki EXEL 

 Grupa kijów wygiętych - Curve
Pierwszy z kijów model EXEL X-Curve X-HMC 100  % carbonu jest przeznaczony dla bardzo wymagających sportowców wyczynowych, charakteryzuje się  bardzo niską wagą i dużą sztywnością, jest to kij który dodaje mocy.

  Dostępny na zamówienie. Cena 1300 PLN


Model EXEL X-Curve X-90 % carbonu jest to model przeznaczony dla ambitnych sportowców w bardzo dobrej cenie.

  Dostępny na zamówienie. Cena 680 PLN


Grupa kijów tradycyjnych prostych.


 


Model - World Cup 100 % carbonu jest to model przeznaczony dla zawodników oraz bardzo wymagających amatorów . Bardzo sztywny, sprężysty, lekki i świetnie wyposażony.

 Dostępny na zamówienie. Cena 986 PLN   Model EXEL - ULTRA 100 % carbonu bardzo podobny do modelu wyżej lecz nieco lżejszy. Takich kijów używa wielu zawodników z Pucharu Świata między innymi Livo Niskanen.

 Dostępny na zamówienie. Cena 1020PLN          
EXEL- FORMULA 100 % carbonu bardzo lekki mniej sztywny od modeli wyższych w bardzo ciekawej cenie.

Dostępny . Cena 530 PLN EXEL- SPECTRA 70 % carbonu model dla ambitnych amatorów.

Dostępny . Cena 380 PLN


EXEL - CENTRA 45 % carbonu model dla amatorów z wygodną rączką i paskiem typu rękawiczka.

Dostępny . Cena 250 PLN


                                    Kije Karhu

 

 

 

Firma Karhu  przestała produkować kije, ale mogę zaproponować Państwu wyprzedaż ostatnich sztuk po atrakcyjnej cenie , najwyższy model zawiera 60 % carbonu, następny zawiera 30 %.  Pozostałe kije są wykonane z włókna szklanego.

UNICA 60 % carbonu.
Kij z rękawiczką, korkowa rękojeść. CENA 250 PLN teraz 200 PLN

EAGLE włókno szklane.
  Kij z rękawiczką, plastikowa rękojeść.CENA 120 PLN teraz 100 PLN